استونی   جامعه مجازی صنعت سنگ ایران


                   بررسی،انتخاب و ارتباط آنلاین                                 

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

عضویت

فراموشی رمز

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
شرکت صنایع معدنی شهاب سنگ
گروه سنگ عرش
کارخانه سنگبری اورست نو،تولید و فرآوری تراورتن حاجی آباد و عباس آباد
گروه معادن و سنگبری های پور حسنی ISCO
وب سایت دکتر حسن روحانی
پایگاه اطلاع رسانی دولت
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
صفحه نخست »

اخبار » رئیس انجمن سنگ: کمتر از 50 درصد ظرفیت واحدها فعال است

دوشنبه 13 آبان 1392
1
محبوب
رئیس انجمن سنگ: کمتر از 50 درصد ظرفیت واحدها فعال است
 رئیس انجمن سنگ: کمتر از 50 درصد ظرفیت واحدها فعال است

     رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ با بیان اینکه کمتر از 50 درصد ظرفیت صنعت سنگ فعال است،گفت: نوسان نرخ ارز به نفع هیچکس نیست و در مقابل، تثبیت نرخ ارز می‌تواند زمینه‌ای را برای سیاستگذاری‌های جدید در بخش صنعت ایجاد کند. اکبر زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بیشتر واحدهای سنگبری بزرگ کشور زیر مجموعه انجمن سنگ هستند که از هر کدام پرسیده‌ایم، عنوان کرده‌اند که تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند. وی ادامه داد: معمولاً در کشور زمانی که هزینه تولید واحدی افزایش می‌یابد سیاست جبرانی برای حل آن تعیین نمی‌شود و این مسئله باعث بالا رفتن قیمت تمام شده تولید سنگ در داخل شده است. وی افزود: در چنین شرایطی اگر کالایی در بازار امکان افزایش قیمت داشته باشد، تولیدش می‌تواند ادامه داشته باشد.

به گفته زنگنه، در صنعت سنگ در بخش صادرات با مشکلات زیادی روبرو هستیم و حتی با قیمت‌های قبلی نیز قادر به رقابت با تولید کنندگان خارجی نیستیم. وی تصریح کرد: در داخل کشور نیز به دلیل بالا بودن میزان تولید و پایین بودن میزان تقاضا امکان افزایش قیمت وجود ندارد به همین دلیل واحدها باید هزینه اضافی تحمیل شده را تقبل کنند و امکان جبران نیز نداشته باشند که این موضوع حاشیه سود آنها را کاهش می‌دهد و در مواردی نیز کارخانه‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌شوند. رئیس انجمن سنگ با بیان اینکه انرژی سهم زیادی در قیمت تمام شده صنعت سنگ ندارد، گفت: افزایش 30 درصدی هزینه حمل و نقل و قیمت سنگ خام طی 10 ماه پس از هدفمندی یارانه‌ها مشکلاتی را برای فعالان صنعت سنگ ایجاد کرده است. * تثبیت نرخ ارز، زمینه‌ای برای سیاستگذاری‌ جدید در بخش صنعت رئیس انجمن سنگ با اشاره به نوسان زیاد نرخ ارز در کشور گفت: افزایش نرخ ارز باعث شده واحدهایی که در بخش صادرات فعال هستند تا حدی افزایش هزینه تولید خود را جبران کنند اما با توجه به مشکلاتی که در بازارهای صادراتی وجود دارد در حال حاضر بسیاری از بازارها را از دست داده‌ایم و نمی‌توانیم به سرعت آنها را بدست آوریم. به گفته وی، نوسان نرخ ارز به نفع هیچکس نیست و در مقابل، تثبیت نرخ ارز می‌تواند زمینه‌ای را برای سیاستگذاری‌های جدید در بخش صنعت ایجاد کند. وی تأکید کرد: اینکه صنعتگران مطمئن باشند طی یکسال آینده نوسان کمی در نرخ ارز اتفاق بیفتد کمک می‌کند تا از بازارهای جدید برخوردار شوند ولی وقتی نرخ ارز دارای نوسان است با افزایش هزینه بیش از نرخ ارز مواجه می‌شوند.

وی تصریح کرد: برخی تجهیزات صنعت سنگ وارداتی است و به همین دلیل اگر قیمت دلار تثبیت شود وارد کننده می‌تواند بدون ضرر نسبت به واردات آن اقدام کند ولی وقتی نرخ ارز نوسان داشته باشد وارد کننده از ترس اینکه قیمت دلار افزایش یابد، محصول وارداتی را با قیمت بالاتری و با نرخ دلار گرانتر عرضه می‌کند. زنگنه ادامه داد: با توجه به اینکه وارد کنندگان معمولا تجهیزات وارداتی را به صورت مدت‌دار به خریداران عرضه می‌کنند، سعی می‌کنند برای جلوگیری از ضرر مالی قیمت بالاتری را در مورد ارز پیش‌بینی کنند که همین مسئله باعث فروش تجهیزات با قیمت گران می‌شود. وی بر لزوم محدود بودن دامنه نوسان نرخ ارز تأکید کرد. * کمتر از 50 درصد ظرفیت صنعت سنگ فعال است رئیس انجمن سنگ در ادامه گفت: طی یکسال اخیر ساخت و ساز در کشور رونق گرفته و همین مسئله باعث شده تا فروش واحدهای تولید کننده سنگ در شرایط نسبتا مناسبی نسبت به دوران رکود قبلی قرار گیرد. وی افزود: به همین دلیل واحدها پس از هدفمندی یارانه‌ها توانسته‌اند به تولید خود ادامه دهند اما با این حال کمتر از 50 درصد ظرفیت واحدهای سنگبری کشور فعال است. وی کمبود سرمایه‌ در گردش واحدها را از جمله مشکلات صنعت سنگ عنوان کرد و گفت: در حال حاضر فروش اعتباری با چک‌های مدت‌دار حتی دو ساله صورت می‌گیرد و در همین شرایط واحدهای تولیدی نمی‌توانند تسهیلاتی را با سود رسمی 15 درصد از بانک‌های دولتی دریافت کنند.

 

 
پرسش و پاسخ

پرسش:سلام وقت بخیرمن برای نمای خارجی ساختمان میخواهم از سنگ تراانیکس سفید استفاده کنم میخواهم بدانم کیفیتش مانند تراوتن است بعدها مشکلی بهم نمیزند
پاسخ:

تراانیکس سنگی است که هم در آن رگه های مرمر یافت می شود هم تراورتن

استفاده از سنگ تراانیکس برای نمای خارجی نما بلا مانع است ولی بهتر است در فضای سرپوشیده از آن استغاده شود زیرا نفوذ رطوبت و سرما به سنگ به دلیل عدم یکنواختی در بافت آن موجب از هم گسیختگی و کدر شدن آن به مرور زمان می شود. 

پرسش:سلام وقت بخیر .تیم فوتبال جوانان باشگاه صبا صفه اصفهان با توجه به بی بضاعت بودن بازیکنان تیم ونوپا بودن این باشگاه نیاز به اسپانسر و حامی مالی دارد آیا مجموعه سنگبریهای شهرک محمود آباد در این زمینه مساعدت مینمایند؟.باتشکر
پاسخ:

سلام

جهت پیدا کردن حامی مالی باید بصورت حضوری به محل هیات امنا شهرک واقع در شهرک صنعتی محمد آباد مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

پرسش:با سلام
بنده مهندس معدنم و یک معدن سنگ مرمریت به رنگ کرم طوسی در نزدیکی شهرستان اقلید با موقعیت عالی دارم جهت راه اندازی به یک سرمایه گذار نیازمندم لطفا کمکم کنید
پاسخ:

سلام دوست عزیز

جهت جذب سرمایه گذار برای معدن اکتشافی مد نظرتان ابتدا باید نمونه ای از سنگ معدن را که قابل برش باشد بیرون آورده و آن را جهت برش زدن و فرآوری کردن به یک کارخانه سنگبری بدهید و از آنها مشاوره بگیرید. و نمونه ای دیگر را جهت آنالیز به آزمایشگاه ارسال کنید .بعد از مشخص شدن رنگ , مشخصات فیزیکی و کشش بازار سنگ آنگاه می توانید جهت جذب سرمایه گذار با اطلاعات کافی از سنگ معدن مورد نظرتان با آنها وارد مذاکره شوید.

پرسش:سلام.
جهت استفاده از سنگ برای دیوار راه پله از چه سنگی و چه سایزی می توان استفاده کرد؟
پاسخ:

دیوار راه پله و پارکینگ در ساختمان به دلیل اینکه در معرض بارش و نور مستقیم آفتاب و سرما و گرمای شدید نیست در نتیجه محدودیتی در استفاده از انواع سنگها در دیواره های آنها وجود ندارد.

در نتیجه میتوان از انواع سنگهای تراورتن,مرمریت,گرانیت و ... استفاده کرد.

سایز سنگهایی که میتوان استفاده کرد نیز کاملاً سلیقه ایی بوده و میتوان با هر طرحی سنگها را بر روی دیوارها نصب کرد.

پرسش:کاربرد ، مزایا و قیمت متوسط سنگ مرمریت چیست ؟
پاسخ:

سنگ های مرمریت از نظر زمین شناسی زیر شاخه ی سنگهای دگرگونی بوده و دارای تخلخل کم و بافت متراکم هستند و درصد جذب آب پایین تری نسبت به سنگ های تراورتن و گرانیت دارند.

سنگ های مرمریت به دلیل زیبایی هایی که در تنوع شکل و رنگ و بافت آنها وجود دارند برای فضاهای داخلی بسیار زیبا و پر کاربرد هستند. یکسری از مرمریت ها بدلیل مقاومت سایشی خوب آنها ,جهت استفاده در کف فرش راه رو ها و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. 

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی فرآوری سنگ می توان سنگ های مرمریت را در ابعاد بزرگ اسلب و تایل تهیه کرد.

قیمت سنگ های مرمریت به دلیل تنوع زیادی که در ایران دارند ,طیف نسبتاً گسترده ای را شامل می شوند.

پرسش:سلام معدن سنگ بازالت دارم که ب صورت کوپ می باشد میخوام ی سنگبری بزنم برا برش سنگ بازالت تو شهر چالدران که قیمتش مناسب باشد ایا شما می توانید قیمت ماشین الات اونو و اینکه ایا برش این سنگ راحت هس یا نه ما را راهنمایی کنین ممنونم
پاسخ:
 در رابطه با قیمت ماشینالات فرآوری سنگ میتوانید با شرکت های سازنده ماشینالات که آگهی های آنها در وبسایت ثبت شده است استعلام بفرمایید.
برش سنگهای خانواده آذرین نیازمند تیغه برش ها و سیگمنت های مخصوص است. ما پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام به برش سنگ نسبت به ارزیابی و تحلیل دقیق بازار آن و اقبال عمومی نسبت به آن اطمینان حاصل فرمایید.
پرسش:با سلام
نحوه ساخت ماستیک برای تراورتن شکلاتی به چه صورت است ؟
با تشکر
پاسخ:

طرز تهیه ماستیک مخصوص هر سنگ مستلزم ترکیب رنگ خاصی است که با توجه به بافت و رنگ هر سنگی توسط افراد ماهر صورت می پذیرد .

ماستیک از ترکیب رزین پلی استر،اروزیل،استایرن،کبالت و رنگهای افزودنی درست می شود.

پرسش:برای فروش سنگ چگونه به مشتریان اعتماد کنیم ویا مطمئن ازپاس شدن چکهایشان شویم
پاسخ:

اعتماد کردن به مشتری در ایران از جمله دغدغه های همیشگی همه ی صنوف از جمله سنگ از گذشته تا کنون بوده است.

فروش اعتباری یا چکی در ایران به دلیل ضعف نظام بانکی در صدور دسته چک به افراد واجد شرایط همیشه درد سر ساز بوده است.

این که چگونه به مشتری اعتماد کنیم قطعاً نیازمند تجربه در معامله است ولی با رعایت برخی موارد زیر می توان تا حدودی با خیال راحتری به مشتری اطمینان کرد.

*استعلام چک مشتری از بانک عامل*عدم فروش سنگ به واسطه های تازه کار و نابلد*عدم دریافت چک های طولانی مدت*استعلام آدرس مشتری و مطمعن شدن از صحت آن*دریافت رسید معتبر از مشتری پس از تحویل سنگ*امضا کردن طی نامه قبل از معامله* امضا کردن شخص خریدار در پشت چکی که مال خوش نیست* و اقدامات دیگری که با تجربه در تعدد معامله کردن بدست می آیند

پرسش:با سلام و احترام

برای برش سنگ های صادراتی، از چه دستگاههایی استفاده شود بهتر است؟
پاسخ:

افزایش کیفیت برش سنگ های ساختمانی که مناسب برای صادرات باشد نیاز به دستگاه های بروز و سالم دارد.

دستگاه هایی که دقت برش آنها در ایجاد ضخامت یکسان و یکنواخت ،زوایای گونیا بالا باشد.

استفاده از دستگاه برش اره ، فرز دروازه ای، کالیبر،کله بر اتوماتیک، ساب اتو ماتیک با شاسی قوی و ستون های چدنی، عرضی بر کم لرزش و... نقش بسزایی در افزایش کیفیت برش و فرآوری سنگ جهت صادرات دارند 

پرسش:بهترین نوع سنگ برای پله خارجی که در معرض باران و آفتاب گیلان قرار دارد چیست؟ از نظر مقاوت و همچنین لیز و سر بودن...
پاسخ:

سنگ هایی که از نظر جنس و بافت داری ترک و درز کمتری هستند مثل سنگ کریستال لایبید،مرمریت خوی، مرمریت پرطاووسی یزد، گوهره، تراورتن و ... گزینه های مناسبی جهت پلکان بیرونی ساختمان در مناطق گرم و مرطوب هستند.

جهت برطرف کردن سری سطح صیقلی سنگ نیز میتوان با استفاده از شیار زدن ، یا تیشه کردن و یا چسباندن نوار لاستیکی بر روی لبه ی پله اصطکاک سطح را افزایش داد تا مانع از سر خوردن پا شود. 

.: نمایشگاه های سنگ:.

.: جستجو نوع سنگ :.

.: جستجو رنگ سنگ :.

پایگاه ملی داده های علوم زمین
بازار بین المللی سنگ
پورتال وزارت صنعت،معدن،تجارت
خانه صنعت،معدن و تجارت ایران

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک

اشتراک خبرنامه

جامعه مجازی صنعت سنگ ایران

  استان ها       دانستنی ها
پرسش و پاسخ     اخبار
درج آگهی    تعرفه ها
    مجلات