استونی   جامعه مجازی صنعت سنگ ایران


                   بررسی،انتخاب و ارتباط آنلاین                                 

سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷

عضویت

فراموشی رمز

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
شرکت صنایع معدنی شهاب سنگ
گروه سنگ عرش
کارخانه سنگبری اورست نو،تولید و فرآوری تراورتن حاجی آباد و عباس آباد
گروه معادن و سنگبری های پور حسنی ISCO
وب سایت دکتر حسن روحانی
پایگاه اطلاع رسانی دولت
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
صفحه نخست »

اخبار » تعطیلی سنگبریهای تهران...

سه شنبه 06 مرداد 1394
0
محبوب
تعطیلی سنگبریهای تهران...
رکود شدیدی که گریبان این روزهای صنعت ساختمان کشور را گرفته است تاثیر مستقیمی بر روی بازارهای سنگهای ساختمانی گذاشته و موجب سرایت این رکود شده است. در این میان فشار سازمان امور مالیاتی کشور به تولید کنندگان جهت تسویه حساب مالیاتی و پرداخت ارزش افزوده سنگ نیز بیشتر شده تا جایی که در سالهای اخیر سنگبری ها دراستانهای مختلف از جمله تهران دست به تعطیلی های چند روزه جهت نشان دادن اعتراض خود نسبت به دریافت ناعادلانه مالیات زده اند. در همین راستا اتحادیه سنگبریهای شهرری در جلسه ای تصمیم به تعطیلی مجدد واحد های تحت نظارت و عضویت خود ،تا روشن شدن این وضعیت گرفته است.
تعطیلی سنگبریهای تهران...

ما هرگز اعتصاب نمیکنیم...

     در این جلسه ای که در صبح روز چهارشنبه مورخ 24/04/94 در محل اتحادیه سنگبر یهای شهرستان ری برگذار شد، رئیس اتحادیه پس از آنکه اتفاقات اخیر را به اعضا توضیح داد و اعلام کرد که سنگبری های دیگر استان‌های کشور در اعتراض به ارزش افزوده کارخانه‌های خود را تعطیل کرده اند، از اعضا خواست تا نظرات خود را در این مورد اعلام کنند و اعضای اتحادیه نیز پس از آنکه اعلام کردند با این شرایط تولید صرفه ندارد، با تهیه صورت جلسه‌ای اعلام کردند که از صبح روز چهارشنبه کارخانه‌های خود را تعطیل و کارگران را نیز اخراج می‌کنند.

 

در این رابطه محمد حجاری زاده رییس اتحادیه سنگبری های شهر ری با انتقاد شدید از ارزش افزوده ای که در مورد سنگ بری ها اعمال می شود، گفت: ارزش افزوده باید از کالای نهایی و از مصرف کننده نهایی گرفته شود در حالی که سنگ تزیینی ساختمان کالای نهایی نیست و نباید از این صنف مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود.

 

وی با اشاره به جلساتی که صنف سنگبری در سراسر کشور در این مورد با وزیر اقتصاد داشته اند گفت: در این دیدار وزیر اقتصاد از توضیحات سنگبری ها قانع شد و به رییس اداره مالیات بر ارزش افزوده دستور داد که مالیات سنگبری ها به نوعی دریافت شود که بتوان در قالب آن ارزش افزوده را نیز تعریف کرد و هیچ فشاری بر سنگبری ها نیاید.

 

حجاری زاده با ابراز تاسف از رفتار رییس اداره مالیات بر ارزش افزوده گفت: با وجود آنکه وزیر به این فرد دستور داده بود که مشکلات سنگبری ها را حل کند، اما با کمال تاسف وی خطاب به اعضای این صنف گفته است که کشور نیازی به سنگ و سنگبری ندارد و اگر ما نمی توانیم با این شرایط کار کنیم، بهتر است تعطیل کنیم.

 

وی با اشاره به جلسه ای که اعضای صنف سنگبری با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار کرده بودند گفت: در این جلسه نیز آقای لاریجانی از توضیحات ما قانع شد و قول داد که مشکل ما را حل کند اما رییس اداره ارزش افزوده سنگبران را افراد سودجو عنوان کرد و با ادبیاتی نامناسب، سنگبران را متهم به تضییع حقوق دولت کرد.

 

محمد حجاری زاده با تاکید بر اینکه تولید با شرایط فعلی هیچگونه صرفه اقتصادی ندارد گفت: اگر قرار باشد از ما مالیات بر ارزش افزوده بگیرند، باید بیش از 70 درصد درآمدمان را بابت ارزش افزوده بدهیم.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بازار فروش سنگ تزیینی ساختمان خراب است گفت: ساخت وساز نیست و سنگهایی که برش داده ایم در انبارها مانده و مشتری ندارد. به همین دلیل برای آنکه انبارهایمان را خالی کنیم، سنگ را به صورت قسطی و به صورت دو ساله می فروشیم در حالی که معلوم نیست دو سال دیگر وضعیت کشور چگونه باشد.

 

رئیس اتحادیه سنگبریهای شهرری با اشاره به جلسه ای که با حضور بخش قابل توجهی از اعضای اتحادیه برگزار شد گفت: سنگبری های شهرستانهای دیگر کارگاه را تعطیل کرده اند زیرا می دانند تولید صرفه ندارد به همین دلیل ما نیز در راستای هماهنگی با این همکاران، تصمیم گرفتیم از صبح روز چهارشنبه کارخانه های سنگبری استان تعطیل کنیم.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا منظور شما اعتصاب است گفت: اعتصاب تعریف خوبی نیست. ما هرگز اعتصاب نمی کنیم بلکه کارخانه را تعطیل کرده ایم زیرا تولید صرفه اقتصادی ندارد.

 

وی تعداد کارخانه های سنگبری استان تهران را حدود 300 کارخانه اعلام کرد و گفت: همه این سنگبری ها کارخانه را تعطیل خواهند کرد واگر کسانی هم این کار را نکنند بی شک در آینده متوجه خواهند شد که تمامی دارایی خود را باید بابت ارزش افزوده بپردازند به همین دلیل بهتر است کار بی فایده را انجام ندهند.

 

رییس اتحادیه سنگبری های شهرری در پاسخ به اینکه تعطیلی کارخانه ها تا چه زمانی طول می کشد گفت: زمان مشخصی ندارد و تا زمانی که تکلیف ارزش افزوده روشن نشود، کارخانه را باز نمی کنیم. به همین دلیل در جلسه اعضای اتحادیه تصمیم گرفتیم تمامی کارگران خودمان را اخراج کنیم زیرا امکان دادن حقوق بدون فعالیت اقتصادی را نداریم.
پرسش و پاسخ

پرسش:سلام وقت بخیرمن برای نمای خارجی ساختمان میخواهم از سنگ تراانیکس سفید استفاده کنم میخواهم بدانم کیفیتش مانند تراوتن است بعدها مشکلی بهم نمیزند
پاسخ:

تراانیکس سنگی است که هم در آن رگه های مرمر یافت می شود هم تراورتن

استفاده از سنگ تراانیکس برای نمای خارجی نما بلا مانع است ولی بهتر است در فضای سرپوشیده از آن استغاده شود زیرا نفوذ رطوبت و سرما به سنگ به دلیل عدم یکنواختی در بافت آن موجب از هم گسیختگی و کدر شدن آن به مرور زمان می شود. 

پرسش:سلام وقت بخیر .تیم فوتبال جوانان باشگاه صبا صفه اصفهان با توجه به بی بضاعت بودن بازیکنان تیم ونوپا بودن این باشگاه نیاز به اسپانسر و حامی مالی دارد آیا مجموعه سنگبریهای شهرک محمود آباد در این زمینه مساعدت مینمایند؟.باتشکر
پاسخ:

سلام

جهت پیدا کردن حامی مالی باید بصورت حضوری به محل هیات امنا شهرک واقع در شهرک صنعتی محمد آباد مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

پرسش:با سلام
بنده مهندس معدنم و یک معدن سنگ مرمریت به رنگ کرم طوسی در نزدیکی شهرستان اقلید با موقعیت عالی دارم جهت راه اندازی به یک سرمایه گذار نیازمندم لطفا کمکم کنید
پاسخ:

سلام دوست عزیز

جهت جذب سرمایه گذار برای معدن اکتشافی مد نظرتان ابتدا باید نمونه ای از سنگ معدن را که قابل برش باشد بیرون آورده و آن را جهت برش زدن و فرآوری کردن به یک کارخانه سنگبری بدهید و از آنها مشاوره بگیرید. و نمونه ای دیگر را جهت آنالیز به آزمایشگاه ارسال کنید .بعد از مشخص شدن رنگ , مشخصات فیزیکی و کشش بازار سنگ آنگاه می توانید جهت جذب سرمایه گذار با اطلاعات کافی از سنگ معدن مورد نظرتان با آنها وارد مذاکره شوید.

پرسش:سلام.
جهت استفاده از سنگ برای دیوار راه پله از چه سنگی و چه سایزی می توان استفاده کرد؟
پاسخ:

دیوار راه پله و پارکینگ در ساختمان به دلیل اینکه در معرض بارش و نور مستقیم آفتاب و سرما و گرمای شدید نیست در نتیجه محدودیتی در استفاده از انواع سنگها در دیواره های آنها وجود ندارد.

در نتیجه میتوان از انواع سنگهای تراورتن,مرمریت,گرانیت و ... استفاده کرد.

سایز سنگهایی که میتوان استفاده کرد نیز کاملاً سلیقه ایی بوده و میتوان با هر طرحی سنگها را بر روی دیوارها نصب کرد.

پرسش:کاربرد ، مزایا و قیمت متوسط سنگ مرمریت چیست ؟
پاسخ:

سنگ های مرمریت از نظر زمین شناسی زیر شاخه ی سنگهای دگرگونی بوده و دارای تخلخل کم و بافت متراکم هستند و درصد جذب آب پایین تری نسبت به سنگ های تراورتن و گرانیت دارند.

سنگ های مرمریت به دلیل زیبایی هایی که در تنوع شکل و رنگ و بافت آنها وجود دارند برای فضاهای داخلی بسیار زیبا و پر کاربرد هستند. یکسری از مرمریت ها بدلیل مقاومت سایشی خوب آنها ,جهت استفاده در کف فرش راه رو ها و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. 

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی فرآوری سنگ می توان سنگ های مرمریت را در ابعاد بزرگ اسلب و تایل تهیه کرد.

قیمت سنگ های مرمریت به دلیل تنوع زیادی که در ایران دارند ,طیف نسبتاً گسترده ای را شامل می شوند.

پرسش:سلام معدن سنگ بازالت دارم که ب صورت کوپ می باشد میخوام ی سنگبری بزنم برا برش سنگ بازالت تو شهر چالدران که قیمتش مناسب باشد ایا شما می توانید قیمت ماشین الات اونو و اینکه ایا برش این سنگ راحت هس یا نه ما را راهنمایی کنین ممنونم
پاسخ:
 در رابطه با قیمت ماشینالات فرآوری سنگ میتوانید با شرکت های سازنده ماشینالات که آگهی های آنها در وبسایت ثبت شده است استعلام بفرمایید.
برش سنگهای خانواده آذرین نیازمند تیغه برش ها و سیگمنت های مخصوص است. ما پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام به برش سنگ نسبت به ارزیابی و تحلیل دقیق بازار آن و اقبال عمومی نسبت به آن اطمینان حاصل فرمایید.
پرسش:با سلام
نحوه ساخت ماستیک برای تراورتن شکلاتی به چه صورت است ؟
با تشکر
پاسخ:

طرز تهیه ماستیک مخصوص هر سنگ مستلزم ترکیب رنگ خاصی است که با توجه به بافت و رنگ هر سنگی توسط افراد ماهر صورت می پذیرد .

ماستیک از ترکیب رزین پلی استر،اروزیل،استایرن،کبالت و رنگهای افزودنی درست می شود.

پرسش:برای فروش سنگ چگونه به مشتریان اعتماد کنیم ویا مطمئن ازپاس شدن چکهایشان شویم
پاسخ:

اعتماد کردن به مشتری در ایران از جمله دغدغه های همیشگی همه ی صنوف از جمله سنگ از گذشته تا کنون بوده است.

فروش اعتباری یا چکی در ایران به دلیل ضعف نظام بانکی در صدور دسته چک به افراد واجد شرایط همیشه درد سر ساز بوده است.

این که چگونه به مشتری اعتماد کنیم قطعاً نیازمند تجربه در معامله است ولی با رعایت برخی موارد زیر می توان تا حدودی با خیال راحتری به مشتری اطمینان کرد.

*استعلام چک مشتری از بانک عامل*عدم فروش سنگ به واسطه های تازه کار و نابلد*عدم دریافت چک های طولانی مدت*استعلام آدرس مشتری و مطمعن شدن از صحت آن*دریافت رسید معتبر از مشتری پس از تحویل سنگ*امضا کردن طی نامه قبل از معامله* امضا کردن شخص خریدار در پشت چکی که مال خوش نیست* و اقدامات دیگری که با تجربه در تعدد معامله کردن بدست می آیند

پرسش:با سلام و احترام

برای برش سنگ های صادراتی، از چه دستگاههایی استفاده شود بهتر است؟
پاسخ:

افزایش کیفیت برش سنگ های ساختمانی که مناسب برای صادرات باشد نیاز به دستگاه های بروز و سالم دارد.

دستگاه هایی که دقت برش آنها در ایجاد ضخامت یکسان و یکنواخت ،زوایای گونیا بالا باشد.

استفاده از دستگاه برش اره ، فرز دروازه ای، کالیبر،کله بر اتوماتیک، ساب اتو ماتیک با شاسی قوی و ستون های چدنی، عرضی بر کم لرزش و... نقش بسزایی در افزایش کیفیت برش و فرآوری سنگ جهت صادرات دارند 

پرسش:بهترین نوع سنگ برای پله خارجی که در معرض باران و آفتاب گیلان قرار دارد چیست؟ از نظر مقاوت و همچنین لیز و سر بودن...
پاسخ:

سنگ هایی که از نظر جنس و بافت داری ترک و درز کمتری هستند مثل سنگ کریستال لایبید،مرمریت خوی، مرمریت پرطاووسی یزد، گوهره، تراورتن و ... گزینه های مناسبی جهت پلکان بیرونی ساختمان در مناطق گرم و مرطوب هستند.

جهت برطرف کردن سری سطح صیقلی سنگ نیز میتوان با استفاده از شیار زدن ، یا تیشه کردن و یا چسباندن نوار لاستیکی بر روی لبه ی پله اصطکاک سطح را افزایش داد تا مانع از سر خوردن پا شود. 

.: نمایشگاه های سنگ:.

.: جستجو نوع سنگ :.

.: جستجو رنگ سنگ :.

پایگاه ملی داده های علوم زمین
بازار بین المللی سنگ
پورتال وزارت صنعت،معدن،تجارت
خانه صنعت،معدن و تجارت ایران

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک

اشتراک خبرنامه

جامعه مجازی صنعت سنگ ایران

  استان ها       دانستنی ها
پرسش و پاسخ     اخبار
درج آگهی    تعرفه ها
    مجلات